PODSUMOWANIE ZEBRANIA RADY RODZICÓW Z DNIA 31.05.22

02.06.22


Na wtorkowym zebraniu RR poruszyliśmy tematy:


1. po interwencjach Rady, zostaną usunięte znaki zakazu parkowania przy szkole. Policja nie będzie już nas nękać, a wg zapewnień przy rozbudowie szkoły ma zostać uwzględniona także zatoczka Kiss&Ride.


2. W sekretariacie szkoły można odebrać odpowiedź na skierowane pismo do Prezydenta Katowic w sprawie rozbudowy szkoły. Przypomnę, że formalnie musi ono zostać doręczone w odpowiedzi każdej z osób, zatem można się spodziewać że w drugiej kolejności pisma te zostaną wysłane tradycyjną pocztą. Nazwałbym to: niedogodnością za gołosłowność. Nadmienię, że na dzień dzisiejszy na stronie spółki Katowickie Inwestycje [odpowiadającej obecnie za postępowania przetargowe na rzecz UM] nie widnieje informacja o postępowaniu na roboty budowlane. W piśmie Prezydenta podano, że postępowanie to miało odbyć się w maju, a prace rozpocząć podczas tej przerwy wakacyjnej.

Każdy z rodziców może odpowiadając na to pismo [a każde pismo ma indywidualny numer] zapytać, czy może polegać na tej informacji widząc w czerwcu brak ogłoszonego przetargu. Przetargu na który czekają dwie dzielnice. Bez końca czekają.

Ja tak zrobię w swoim imieniu.


3. Piknik Zdrowia odbędzie się 8 czerwca [przyszła środa].

Start godzina 16.30.

Program już Państwo znacie z Vulcana.

Piknikowi towarzyszyć będzie cel charytatywny, bo przypomnę że pomimo zapowiedzi przed Wielkanocą nie odbył się Kiermasz Charytatywny RR.


Zebrane środki finansowe ze sprzedaży tego co dostaniemy od rodziców, zostaną przeznaczone W CAŁOŚCI na cele charytatywne. Chcemy jak zawsze wspomóc dzieciaki z naszej szkoły [i ich rodziny] te w trudnej sytuacji finansowej. Osoby obecne na zebraniu same przekonały się, ze takich osób jet coraz więcej. Niestety..


ORGANIZACYJNIE [bo to zadanie które spoczywa tylko i wyłącznie na barkach RR]:


a) ustaliliśmy, że każda klasa upiecze ciasta. Przyjmijmy, że z każdej klasy potrzebne są 2 chętne osoby, które je przygotują. Proszę o informacje [mailowe] do piątku z poszczególnych klas potwierdzające odnalezienie ów chętnych. *ciasta [bez kremów tak by dotrwały do pikniku] należy dostarczyć do szkoły w środę w godzinach dopołudniowych.


b) będą 2 lub 3 osobne stoiska. W ramach akcji charytatywnej chcemy zaoferować ciasta; lemoniady [tu też potrzebni chętni do ich przygotowania!] i być może kawę [ale w tym celu proszę o kontakt osoby które na piknik mogą dostarczyć własne domowe ekspresy do kawy. Najlepiej ciśnieniowe..]


c) potrzebne będą papierowe talerzyki, przezroczyste plastikowe kubki do wydawania lemoniady, kubki do kawy, kawa ziarnista, mleko do kawy, cukier w małych saszetkach, mieszadełka. Może są osoby które mają dostęp do takich rzeczy, lub pracują w firmach które mogą to charytatywnie nam przekazać:) lub sami chcą coś takiego od siebie podarować? Szkoła liczy ~730 uczniów, do których trzeba dodać ok 1000 rodziców.. Nie znaczy to że wszyscy się pojawią [tym bardziej że BARDZO wiele zależy od pogody], ale z pewnością potrzebujemy dużo Wszystkiego, a przecież z założenia nie chcemy tego kupować. Nawet nie mamy za co;)


d) potrzebne będą osoby do obsługi tych 2 lub 3 stoisk. Musi udać Wam się znaleźć paru chętnych lub może sami wspomożecie? Pomoc zadeklarowały póki co 4 uczennice klasy 8A:)


e) będę starał się spinać całość i sprzedawać rzecz jasna;) ale nie ukrywam że ze względu na charakter swojej pracy [a także wielkość szkoły] potrzebowałbym w zakresie dogrywania wszystkiego drugiego a może nawet 3-go koordynatora:) Czy znajdziecie dodatkowe 2 osoby chętne? MU.SI.CIE!


4. gościem zebrania był Pan Tomasz Sikora i przedstawił ofertę ubezpieczenia uczniów w roku szkolnym 2022/23.Z pozdrowieniami, Adam Grudzień_