PETYCJA DO PREZYDENTA KATOWIC

28.01.19


RUSZAMY ZE ZBIÓRKĄ PODPISÓW POD PETYCJĄ DO PREZYDENTA MIASTA KATOWIC, W SPRAWIE LOKALIZACJI NOWEJ SALI GIMNASTYCZNEJ NA TERENIE SZKOŁY, ORAZ SFINANSOWANIEM SEZONOWEJ HALI PNEUMATYCZNEJ STAWIANEJ W OKRESACH JESIENNO-ZIMOWYCH NA TERENIE BOISKA.
PO CO PETYCJA ?


W URZĘDZIE MIASTA TWORZONE SĄ TERAZ ZAŁOŻENIA PROJEKTOWE, A WIOSNĄ PRZYSZŁEGO ROKU RUSZY ROZBUDOWA SZKOŁY.

W NASZEJ PETYCJI CHODZI O POZOSTAWIENIE PRZYSZKOLNYCH BOISK I TERENU REKREACYJNEGO W NIENARUSZONYM STANIE, TAK BY SŁUŻYŁY NADAL DZIELNICY I OKOLICZNYM MIESZKAŃCOM.


CHCEMY, BY MIASTO WYKORZYSTAŁO POD ROZBUDOWĘ MIEJSCE ZAZNACZONE NA MAPIE.
DZIĘKI TAKIEJ LOKALIZACJI PROJEKT MÓGŁBY ZAKŁADAĆ RÓWNIEŻ, POŁĄCZENIE STAREGO BUDYNKU SZKOŁY Z NOWYM.


Z ROZMÓW W WYDZIALE EDUKACJI i SPORTU UM KATOWICE WYNIKA, ŻE BRANA JEST JEDNAK POD UWAGĘ BUDOWA NOWEJ SALI, NA TERENIE OBEJMUJĄCYM CZĘŚĆ BIEŻNI I BOISKA DO PIŁKI NOŻNEJ .

[a pamiętajmy, że plac budowy i sam wykop będą dużo większe].Ten teren ma znaczenie nie tylko dla szkoły, ale dla wszystkich okolicznych mieszkańców . Na Podlesiu nie ma tego typu boisk. Po godzinach korzysta z nich wielu mieszkańców, a teren ten jest m.in. miejscem licznie odwiedzanego przez mieszkańców Pikniku Zdrowia, organizowanego w szkole wiosną.


PRZYPOMNIJMY, ŻE Z BUDŻETU MIASTA KATOWICE NA PRZEBUDOWĘ BIEŻNI I OBU BOISK [WRAZ Z ICH NAWIERZCHNIAMI] W 2015 I 2016 ROKU WYDANO OKOŁO 800.000 ZŁOTYCH.

[SAMO BOISKO DO PIŁKI NOŻNEJ KOSZTOWAŁO BLISKO 350 TYS. ZŁOTYCH, A ODDANE DO UŻYTKU ZOSTAŁO RAPTEM W PAŹDZIERNIKU 2016 ROKU].


DLATEGO PODPISANIEM SIĘ POD PETYCJĄ CHCEMY ZAINTERESOWAĆ ZARÓWNO MIESZKAŃCÓW PODLESIA, ZARZECZA, KOSTUCHNY, JAK I RESZTY KATOWIC!
PETYCJA MA RÓWNIEŻ DRUGI POSTULAT.


CHCEMY BY MIASTO POZOSTAWIAJĄC BOISKO DO PIŁKI NOŻNEJ W NIENARUSZONYM STANIE, SFINANSOWAŁO RÓWNOCZEŚNIE HALĘ PNEUMATYCZNĄ - TZW. BALON.


HALA PNEUMATYCZNA TO NIE EKSTRAWAGANCJA!

TO TANI SPOSÓB NA ODCIĄŻENIE WĄSKIEGO GARDŁA JAKIM JEST OBECNIE W SZKOLE JEDNA SALA GIMNASTYCZNA.

JEST TO TAKŻE JEDNA ZE SKŁADOWYCH, UMOŻLIWIAJĄCYCH ODEJŚCIE OD DWUZMIANOWOŚCI W SZKOLE.


NAMIOT PRZYKRYWAŁBY BOISKO W OKRESACH JESIENNO-ZIMOWYCH DO MOMENTU ODDANIA DO UŻYTKU NOWEJ SALI.


W SAMEJ DZIELNICY BIELANY W WARSZAWIE -PRZY SZKOŁACH PODSTAWOWYCH- POSTAWIONO 5 TAKICH HAL, A MIASTO MA MOŻLIWOŚĆ ICH WYNAJĘCIA , BEZ KONIECZNOŚCI ZAKUPU!
POBIERZ PETYCJĘ I POMÓŻ ZEBRAĆ NAM JAK NAJWIĘKSZĄ LICZBĘ PODPISÓW.

W TEJ INICJATYWIE LICZY SIĘ GŁOS KAŻDEGO MIESZKAŃCA KATOWIC!

DODATKOWA LISTA PODPISÓW DO POBRANIA PONIŻEJ.